Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje o SMP

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Konwersatorium dla I i II roku SMP

16.10.2020
21.10.2020 odbędzie się Konwersatorium SMP dla I i II roku, na którym dr hab. Jakub Prauzner-Bechcicki ( WFAIS UJ) wygłosi wykład pt. "Po co fizyk konserwatorowi sztuki ? ". Konwersatorium odbędzie się zdalnie poprzez MS Teams, rozpoczęcie wykładu o godzinie 17:15, ale prosimy o logowanie się już od godziny 17:00. Osoby, które nie dostały kodu logowania, a chciałby wziąć udział w konwersatorium, proszone są o kontakt z dr Aleksandrą Wrońską.

Konwersatorium SMP / Inauguracja roku akademickiego dla SMP

23.09.2020
Konwersatorium dla studentów SMP w semestrze zimowym będzie się odbywać w trybie zdalnym, przy wykorzystaniu platformy MS Teams. Wyjątkiem będzie pierwsze spotkanie (7 października 2020), na którym odbędzie się Inauguracja roku akademickiego SMP. Na to spotkanie zapraszamy do udziału bezpośredniego studentów I roku, zaś studentów II roku prosimy o uczestnictwo zdalne. Szczegóły techniczne zostaną Państwu przekazane mailowo w pierwszych dniach października.

Konwersatorium SMP dla I i II roku

13.05.2020
18.05.2020 odbędzie się Konwersatorium SMP dla I i II roku, na którym dr Wojciech Krzemień ( Zakład Wysokich Energii Narodowego Centrum Badań Jądrowych ) wygłosi wykład pt. "Jak znależć igłę w stogu siana ? Poszukiwania Nowej Fizyki poza Modelem Standardowym na przykładzie LHCb". Konwersatorium odbędzie się zdalnie poprzez MS Teams, rozpoczęcie wykładu o godzinie 18:15, ale prosimy o logowanie się już od godziny 18:00. Osoby, które nie dostały kodu logowania, a chciałby wziąć udział w konwersatorium, proszone są o kontakt z dr Aleksandrą Wrońską. Jest to ostatnie konwersatorium w tym semestrze. Streszczenie: Model Standardowy (MS) cząstek elementarnych jest obecnie przyjętą teorią opisującą fundamentalne cząstki i ich oddziaływania. Poszukiwanie zjawisk i ich wyjaśnień poza ramami MS jest jednym z wyzwań współczesnej fizyki. Eksperymentalnie możemy to robić rejestrując informacje o zjawiskach które dzieją się po zderzeniach rozpędzonych wysokoenergetycznych cząstek w akceleratorach. Wykład będzie skupiał się na pokazaniu jak przy wykorzystaniu nowoczesnych metody statystycznych (między innymi uczenia maszynowego) można wyłuskać interesujące informacje z olbrzymich zbiorów danych rejestrowanych podczas zderzeń protonów w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Przykłady będą oparte na procesach analizowanych przez projekt LHCb w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

Konwersatorium dla I i II roku SMP

05.05.2020
11.05.2020 odbędzie się Konwersatorium SMP dla I i II roku, na którym dr hab. Łukasz Kaczmarek ( Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ) wygłosi wykład pt. "Z życia niesporczaków, czyli dlaczego bywają nazywane śpiącymi królewnami". Konwersatorium odbędzie się zdalnie poprzez MS Teams, rozpoczęcie wykładu o godzinie 18:15, ale prosimy o logowanie się już od godziny 18:00. Osoby, które nie dostały kodu logowania, a chciałby wziąć udział w konwersatorium, proszone są o kontakt z dr Aleksandrą Wrońską.

Konwersatorium dla I i II roku SMP

04.05.2020
04.05.2020 odbędzie się Konwersatorium SMP dla I i II roku, na którym dr Wojciech Krzemień ( Zakład Wysokich Energii Narodowego Centrum Badań Jądrowych ) wygłosi wykład pt. "Jak znależć igłę w stogu siana ? Poszukiwania Nowej Fizyki poza Modelem Standardowym na przykładzie LHCb". Konwersatorium odbędzie się zdalnie poprzez MS Teams, rozpoczęcie wykładu o godzinie 18:15, ale prosimy o logowanie się już od godziny 18:00. Osoby, które nie dostały kodu logowania, a chciałby wziąć udział w konwersatorium, proszone są o kontakt z dr Aleksandrą Wrońską. Streszczenie: ....