Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dla studentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagrody i wyróżnienia

Sukces drużyny studentów Team Smoluchowski w konkursie fizyki teoretycznej PLANCKS 2018

Drużyna Team Smoluchowski - nasi studenci SMP  w składzie Piotr Staroń, Błażej Ruba, Tomasz Szołdra, Paweł Zalecki zdobyła 3 miejsce w konkursie fizyki teoretycznej PLANCKS 2018, który odbył się w dniach 11-13. maja w Zagrzebiu. 
W konkurs organizowanym przez International Association of Physics Students (IAPS) wzięło udział 31 drużyn z 18 krajów. Rywalizacja polegała na drużynowym rozwiązaniu 10 zadań teoretycznych w czasie 4 godzin. 

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Srebrny medal studentów SMP w międzynarodowym konkursie fizycznym

Nasi studenci Tomasz Szołdra, Paweł Matus i Jakub Czartowski zdobyli srebrny medal w  University Physics Competition.

   

Kierownik SMP Pan Prof. dr hab. Krzysztof Sacha otrzymał nagrodę

Polska Akademia Umiejętności przyznała nagrodę im. Mariana  Mięsowicza na rok 2017. Nagrodzony został  Pan Profesor Krzysztof Sacha za pracę o kryształach czasowych. 

Nagroda im. Mariana Mięsowicza jest nagrodą naukową przyznawaną od roku 1997 przez Radę PAU za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki. Mogą ją otrzymać polscy uczeni za opublikowaną w czasopiśmie międzynarodowym pracę z zakresu fizyki, astrofizyki, biofizyki lub geofizyki. 

Srebrny medal studentów SMP w międzynarodowym konkursie fizycznym

Studenci: Piotr Staroń, Paweł Zalecki i Tomasz Szołdra pod opieką Profesora Krzysztofa Sachy zdobyli srebrny medal w międzynarodowych zawodach uniwersyteckich z fizyki rozwiązując problem pozbywania się odpadów radioaktywnych. Gratulujemy!

IV miejsce dla studentów SMP w konkursie "PLANCKS 2015"

Smoluchowski's Team w składzie: Filip Ficek, Konrad Szymanski, Wojciech Tarnowski, Adam Wyrzykowski zajął IV miejsce w konkursie "PLANCKS 2015" (Physics League Across Numerous Countries for Kick-Ass Students).
Konkurs odbył się w dniach 22-24 maja w Leiden (Holandia).
Serdecznie gratulujemy naszym studentom.

Medal naszych studentów w "The University Physics Competition"

Studencka drużyna w składzie Filip Ficek, Konrad Szymański i Piotr Staroń, pod opieką Profesora Jakuba Zakrzewskiego, zdobyła srebrny medal w 48 godzinnych zawodach internetowych „The University Physics Competition". Zawody są organizowane przez Dr. Kelly S. Cline z Carroll College w USA.